Doprava a ubytování

Santorini - hotel Anastasia PrincessNa ostrov Santorini se nejjednodušeji dostanete letadlem. Po letu, který trvá přibližně tři hodiny, se dostanete na letiště Thira. Cesta letadlem je rychlá a také pohodlná. Vyzkoušet však můžete i jinou variantu dopravy. Letecky se dopravíte z České republiky na letiště v Aténách. Cesta sem letadlem trvá přibližně dvě hodiny. Tady nastoupíte na trajekt, který vás doveze až do přístavu Pireus. Taková cesta trajektem tvrá asi 8 hodin. Tento způsob dopravy je turisty velmi vyhledáván. Sice strávíte více hodin na cestách, ale uvidíte více z krás tohoto ostrova. Během plavby navštívíte dva kykladské ostrovy – Paros a Naxos. Místa na lodi je dostatek. V průběhu plavby můžete na palubě navštívit několik malých barů a je tu i malá restaurace, kde se můžete občerstvit.

Po Santorini můžete zcela bez problémů cestovat autobusem. V případě, že budete chtít navštívit i vzdálenější města, bude lepší si zapůjčit auto nebo skútr, neboť sem místní autobusová doprava nejezdí.

Santorini patří k oblíbeným turistickým destinacím, takže najít ubytování podle vašich představ nebude žádný poblém. Hotely jsou zde nové nebo moderně zrekonstruované. Většina ubytovacích zařízení má 3 až 5 hvězdiček. Tomu také odpovídá kvalita poskytovaných služeb. U každého hotelového komplexu najdete venkovní bazén a různá sportovní zařízení. Kromě hotelu se můžete ubytovat také v krásných a prostorných studiích.

V katalozích cestovních kanceláří jsou uváděny hotely jako Anemones, Antická Thira, Antinea, apartmány Black Sands, Blue Bay, Blue Sea, Boat Haus Hotel, Camille Stephanie Studia, Kamari Beach, Kymata, Mariana, Mediterranean Beach, Oceanis, Roussos Beach, Ekati, Studia Camille Stephanie, Studia Mary, Sunshine, Scorpios, Villa Anemos, Thalassa Sea Side Resort, Estia, Evizorzia Villas, Mary Bill, Arion Bay, Summer Dream a mnoho dalších. Záleží tedy pouze na vás, v jakém hotelu budete chtít strávit svoji dovolenou.

Vyhledejte si ubytování na Booking.com

© Copyright 2024 | Santorini (Řecko) | www.ostrovsantorini.cz
Provozuje: MFÁčko