Pláže Santorini

Santorini - Červená plážTisíce turistů si za cíl své dovolené vybírá ostrov Santorini především díky úchvatným plážím. Ty se od ostatních liší kvalitou a povrchem, a to díky vulkanické činnosti. Proto má písek i kamení, které pokrývají pláž, jinou barvu než na jiných plážích. Barvy jsou neobvykle rozmanité a pestré. Podle některých barev dostaly pláže svůj název.

Perivolos je jedna z krásných plážích, která je tvořena neobvyklými černými kamínky. Právě proto je často označována jako „Černá pláž“. Tato pláž je místy široká až 60 metrů a po celé délce je lemována stromy a další zelení. Pláž je nechráněná a vhodná k provozování windsurfingu.

Pláž Perivolos navazuje na další pláž Perissa, která leží přibližně 15 km od hlavního města Fira. Pláž je tvořena jemným černým pískem s drobnými oblázky. Jedná se o jednu z nejznámějších pláží, která bývá zejména v době sezóny velmi navštěvovaná. Na samém severu ostruva Santorini se rozprostírá pláž Paradisi. Povrch této pláže je tvořen šedivým a černým pískem a skalními útesy. Díky silnému větru jsou zde ideální podmínky pro surfování.

Velmi netradiční, ale krásná pláž je White Beach, neboli Bílá pláž. Najdete zde sice tmavé kameny a tmavý podklad, ovšem část pobřeží a horniny jsou zde světlé. Okolní skály, oblázky na pláži či z vody vystupující zajímavé skalní útvary mají bílou barvu.

Vyberte si z nabídky zájezdů na Santorini!

Přibližně 10 km od hlavního města se rozprostírá další zajímavá pláž, tentokrát Red Beach, neboli Červená pláž. Jedná se o jednu z nejznámějších pláží na Santorini. Skalní masiv, jež ohraničuje tuto pláž, má červenou a černou barvu. Tato barvy plynule přechází do světle šedé až bílé pláže. Což vytváří velmi zajímavý kontrast.

Další pláže na ostrově jsou Ammoudi, Kamari, Mesa Pigadia, Cape Columbo, Katharos beach, Monolithos, Thirasia nebo Vlychada. Na ostrově Santorini najdete písečné i oblázkové pláže s pozvolným přístupem do moře, a to v jižní a východní části ostrova.

© Copyright 2024 | Santorini (Řecko) | www.ostrovsantorini.cz
Provozuje: MFÁčko