Kamari, Perissa

Santorini - letovisko KamariNa ostrově Santorini najdete spoustu letovisk, kam každý rok zamíří tisíce turistů. Mezi nejnavštěvovanější destinace pak patří Kamari a Perissa.

Letovisko Kamari najdete v jihovýchodní části ostrova. V roce 1956 zasáhlo ostrov ničivé zemětřesení, které zničilo podstatnou část města. To se po kompletní přestavbě opět stalo jedním z nejoblíbenějších míst, kde strávit příjemnou dovolenou.

Destinace Kamari je ideální místo pro mladé i starší páry nebo rodiny s odrostlejšími dětmi. Pláž je zde tmavá a hrubá, neboť je vulkanického původu. Moře je mnohem lépe přístupné z velkých kamenů, které zajišťují bezpečný přechod z pláže do moře. Také milovníci zkoumání tajemného podmořského světa nebudou zklámáni. Potápění je zde totiž povoleno.

Nemusíte ovšem strávit celý den pouze na pláži a ve vodě. Můžete se projít městem nebo typickou řeckou přírodou a seznámit se s tradiční venkovskou architekturou. Za návštěvu rozhodně stojí také městečka Oia nebo hlavní město Fira. Velmi zajímavé jsou také vykopávky prastarého města Akrotiri, na jejchž odkrývání se stále pracuje.

Další oblíbené letovisko je destinace Perissa. Od Kamari je oddělena horou Mesa Vouno s archeologickým nalezištěm Thira, které rozhodně stojí za shlédnutí. Ideální dobou, kdy tady strávit dovolenou, je období od května do října, kdy se teploty pohybují od dvaceti do třiceti stupňů.

Vydejte se na dovolenou na ostrov Santorini!

Místní pláže jsou opět hrubé, tvořené vulkanickým pískem. Tato pláž je považována za nejkrásnější, kterou na ostrově Santorini můžete navštívit. Pláž je omývána krásným azurovým mořem, které je vhodné nejen k plavání, ale i k potápění. Na průzkum se můžete vydat k místnímu dominikánskému klášteru nebo do kostele Svatého Kříže, který svoji současnou podobu získal po ničivém zemětřesení roku 1956.

V letovisku Perissa najdete řadu obchůdků, taveren a restaurací. Pokud budete chtít zažít tradiční atmosféru starých řeckých usedlostí, v tom případě se vydejte do nedalené vesničky Emporionebo Oia.

© Copyright 2024 | Santorini (Řecko) | www.ostrovsantorini.cz
Provozuje: MFÁčko